Obsah: Neptunovo vítězství a podvedený kouzelník

Neptunovo vítězství a podvedený kouzelník : Pod vlajkou Neptuna  / Miloš Macourek  ; il. Theodor Pištěk; na motivy vybr. epizod televizního seriálu Pod vlajkou Neptuna převypráv. Pavel Sýkora      1. vyd    . - Praha: Albatros, 2004  . - 136 s. ; 24 cm  . - (Klub mladých čtenářů)      ISBN 80-00-01318-5  : Kč∼240, 00 

Kniha podle televizního seriálu o Akvatintusovi, Akvamarinovi, Akvafilovi a Akvabele, kteří cestují časem i prostorem, aby "pomáhali", kde je třeba. Pro děti od 8 let.
Čtveřici (dva strýčci, krásná dívka a její malý bratr) stvořil sochař Pygmalion pro vládce moří Neptuna z mořské vody, aby s jejich pomocí vyhrál sázku o Venušin polibek. Jako dík za vítězství jim věnoval věčný život a stroj, v kterém cestují po Zemi a vyvolávají bouře. Jejich cesty čtenáře zavedou například za Kleopatrou a Caesarem nebo k Vikingům. Vtipně napsaná kniha na motivy vybraných epizod televizního seriálu "Pod vlajkou Neptuna" potěší nejen malé čtenáře, ale i dospělé. Doplněna je ilustracemi Theodora Pištěka.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu
Zdroj: www.mlp.cz
Dnes je 20.07.2024
Před 91 lety se narodil(a) McCarthy Cormac
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno