Obsah: Zasvěcen démony

Zasvěcen démony : olomoucký román  / Lubomír Macháček            . - V Olomouci: Votobia, 2001  . - 156 s. ; 21 cm        ISBN 80-7198-494-9  : Kč∼129, 00

Hororový příběh dvou mladých lidí, do jejichž života zasáhne tajemná a démonická moc hudby.
Román začíná zcela prozaicky. Student přichází do Olomouce na vysokou školu a hledá vhodné ubytování. Dívka ve zprostředkovací kanceláři mu nabídne ubytování ve vile podivínského muže a jeho ještě podivnější matky. Muž je bývalý koncertní mistr, jehož démonické hře v podzemí vily podléhají zvláště ženy. Student Jáchym, opuštěný v cizím městě a zaskočený podivným prostředím, hledá oporu v dívce Julii, s níž se brzy ožení, ale i ona vbrzku podlehne podivnému démonu hudby starého mistra. Teprve jejich hudebně nadaný syn rozřeší podivnou spjatost a fascinovanost hudbou i zločiny, které se v jejím duchu odehrály.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz