Obsah: Mše pro Medicejské

Itálie v roce 1478. Během velikonoční mše ve florentském dómu je při atentátu zavražděn mladý vévodův bratr Giuliano. Lorenzo de Medici, jenž bojuje už nějaký čas s papežem o nadvládu nad některými italskými republikami, atentát přežije a zahájí nemilosrdný hon na domnělé viníky bratrovy smrti: rivalský rod Pazziů, pocházející rovněž ze staré italské šlechty. V téže době upadne mladá Jana Dlugoszová do podezření, že s Pazziovými spolupracovala. Všechny důkazy mluví proti ní, ba dokonce i její druh, obchodník Petr Bernward, ji začíná podezírat. Byla to ctižádost a chorobná touha po moci, co ji vehnalo do zoufalé situace? Pak se však z Janina okolí začnou záhadně ztrácet lidé a Petr pozná, že celý případ je složitější, než si myslel.
Zdroj: Anotace z knihy Mše pro Medicejské
Dnes je 19.04.2024