Obsah: Bratrstvo svatého grálu: Do posledního dechu

První kniha trilogie Bratrstvo svatého grálu.

Palestina v roce 1291.
Vláda křižáků nad Svatou zemí se pomalu chýlí ke konci. Poslední křesťanskou baštou je přístavní město Akkon u Středozemního moře, je však pouze otázkou času, kdy přesila muslimských obléhatelů zlomí odpor hrstky zbylých řádových rytířů. Mezi odvážnými obránci pevnosti se nacházejí i čtyři mladí rytíři: Gerolt von Weißenfels z Trieru, Francouz Maurice de Montfontaine, Tarik el Kharim, potomek křesťanských beduínů, a Skot McIvor of Conneleagh. Přátelé jsou pevně rozhodnuti bojovat až do posledního dechu - ale řád má pro ně jiný úkol. Úkol, který navždy změní jejich životy - záchranu svatého grálu! Právě v obležení Akkonu se totiž nachází kalich, z něhož pil Ježíš při poslední večeři a do něhož pak Josef z Arimatie údajně zachytil jeho krev. Po staletí je templáři tajně střežen a nyní je na čtyřech přátelích, aby vzácnou relikvii zachránili před útočícími nepřáteli. Kdyby se grál dostal do nepravých rukou, mohl by se stát osudovým nástrojem ďábla...
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize