Obsah: Blázinec i v mé hlavě

Blázinec i v mé hlavě   / Jiří Pavel        Vyd. 1    . - Praha: Kopecká, 2005  . - 111 s. : fot. ; 17 cm        ISBN 80-86631-32-X  : Kč∼139, 00

Autobiografické vzpomínky Jiřího Pavla jsou reminiscencemi na dětství, dramatické dospívání, až po tíživou současnost v podobě duševní choroby.
Vzpomínky Jiřího Pavla (syna Oty Pavla) představují pestrý kaleidoskop svébytných a mnohdy velmi intimních příběhů, osobitých vzpomínek syna, který má nezpochybnitelný literární talent po otci, ale také tíživou duševní chorobu. Psaní je pro Jiřího Pavla, stejně tak jako tomu bylo u jeho otce "záchranou". Knížka povídek odráží především velmi věrně mentalitu tvůrce, jeho život je sám literární námět - je o kráse dětství, důvěřivosti, citlivosti, ale i nekázni, selhávání a závislosti, která v souhře okolností může být krutě zneužívána a končí tragickou osamělostí.
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61