Obsah: Maďarsko - kulinární průvodce

Vydatná fazolová nebo rybí polévka, guláš, perkelt, tokáň, paprikáš, zelné závitky, lečo, pagáče, palačinky, záviny s nejrůznější náplní, Dobošův dort, kaštanové pyré, ale i neopakovatelný salám nebo klobása a mnohé jiné lahůdky - o tom všem je maďarská kuchyně. Východ a Západ se potkávají v typicky maďarských lahůdkách; některé pokrmy nemohou zatajit svůj turecký, balkánský nebo italský původ. Elegantní, Francií ovlivněná, ale nepochybně maďarská kuchyně proslavených restaurací Gundel potěšívšechny opravdové znalce a labužníky. Autorka a fotografové berou čtenáře na kulinářskou a historickou pouť různými regiony s jejich vábnými specialitami. Čtenář navštíví rozlehlé pláně pusty, známé také jako "spižírna Maďarska", kosmopolitní velkoměsto Budapešť na Dunaji, kouzelné kraje Transdanubie neboli Zadunají a severní Maďarsko s písčitými rovinami, horami, údolími a divokými romantickými lesy. Fascinující popisy líčí tradici maďarského vinařství a "ohnivou" historii papriky s jejím překvapujícím množstvím tvarů a barev. Čtenář může přímo cítit vůni kávy, maďarského národního nápoje zděděného po Turcích, nebo obdivovat bohatství ryb v maďarském "moři" - jezeru Balaton. Krásné barevné fotografie zvou čtenáře k účasti na maďarské svatbě, na oslavách Velikonoc nebo Vánoc a lákají, aby sám vyzkoušel slavnostní recepty. Nádherná výpravná kniha s množstvím barevných fotografií.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Maďarsko - kulinární průvodce