Obsah: Býkárna

Býkárna   / Milan Ohnisko, Michal Šanda, Ivan Wernisch        Vyd. 1    . - Brno: Druhé město, 2006  . - 77 s. ; 22 cm        ISBN 80-7227-252-7  : Kč∼180, 00

Svazek obsahuje básnickou sbírku, která vznikla společným úsilím tří autorů dvou generací.
Tři zastoupení autoři (Milan Ohnisko, Michal Šanda a Ivan Wernisch) se projevují jako svérázné trio, jež s ledabylostí či samospádem, podpořenými občas i vzájemnou komunikací, zařadili do této sbírky své texty takovým způsobem, z něhož nelze jednoznačně určit, který z nich kdo napsal. Lze se tedy pouze domnívat, že jen některou báseň patrně vytvořili zúčastnění tvůrci dohromady, což však v žádném případě neoslabuje základní myšlenku tohoto souboru, tkvící ve snaze o dokonalou, třebaže jen částečnou anonymitu. Snad i proto si v úvodní prozaické miniatuře vyměnili své totožnosti, čímž jenom potvrdili původní tezi, nezadržitelně směřující k vyjádření jediného slova v titulu - tedy ke skutečné "býkárně". Tento termín naplňují především groteskními variacemi, v nichž střídají nápadité kreace, jimiž reflektují hlavně dnešní současnost.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz