Obsah: Nejkrásnější bývá šílená

Nejkrásnější prý bývá šílená...   (řeč je o lásce). Ale já si troufnu odporovat... I přesto, že tuhle větu napsal Jaroslav Seifert... Podle mě bývá nejkrásnější naivní, když člověk věří něčemu, aniž by si připouštěl, že to všechno chtě nechtě skončí... Naivnost... naivnost je vlastně krásná...   Výbor z veršů, jejichž společným tématem, jak v doslovu doznává pořadatel a básníkův obdivovatel, je básníkovo bytostné, rodové znamení - láska, láska snivá, láska tesklivá, láska naděje, láska za hrob, láska bez břehů. Verše jsou ze sbírek Samá láska, Svatební cesta, Poštovní holub, Jablko s klína, Ruce Venušiny, Zpíváno do rotačky, Jaro, sbohem, Koncert na ostrově, Šel malíř chudě do světa, Halleyova kometa, Odlévání zvonů.
Výbor uspoř. a doslov Slovo nazbyt naps. Karel Šiktanc

Upravil: Mady, janajau