Obsah: Léto

Ilustrovaný průvodce zahrádkáře přináší nápady a inspiraci, předkládá fotografický výběr osvědčených rostlin, poskytuje praktické rady a tipy odborníků - přesně ve chvíli, kdy je potřebujete. Léto je dobou každodenní péče o rostliny, které jsou v plném růstu. Nabízíme vám přehled nutných prací, které je potřeba v této době provést, a seznam rostlin, které se v tomto období ukazují ve své plné kráse. To vše proto, abychom vám pomohli vytvořit zahradu snů, která zůstane krásná skutečně po celý rok. Průvodce probírá jednotlivé součásti zahrady (trvalky, letničky a dvouletky, cibuloviny, růže, popínavé rostliny, keře a stromy, skalky a skalničky, vodní a bažinné rostliny, terasy a přenosné rostliny, trávníky, ovoce, zeleninu, bylinky, skleníkové rostliny i choroby a škůdce rostlin) v souvislosti s právě probíhajícím ročním obdobím včetně návaznosti jednotlivých prací. Velký samostatný oddíl je věnován výběru rostlin typických pro dané období a v jednotlivých dílech jsou krok za krokem popsány větší zahradní projekty (stavba pergoly, pokládání trávníku, drobné i větší architektonické úpravy zahrad a další).
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Léto