Obsah: Byli a bylo

Byli a bylo : vzpomínky  / František Langer  ; uspoř. , k vyd. připr. a ed. dosl. naps. Jiří Holý      vyd. v tomto souboru 1    . - Praha: Akropolis ; Nadační fond Františka Langera, 2003  . - 348 s. ; 21 cm  . - (Spisy Františka Langera; sv. 14)      ISBN 80-7304-032-8  : Kč∼269, 00

Kniha memoárů F. Langera zachycuje jeho vzpomínky na významné osobnosti české kultury a politiky především z 1. poloviny 20. století, z doby první republiky.
Toto vydání obsahuje všechny kapitoly z předcházejících edic, ale navíc jsou jeho pronikavé, moudré i vtipné vzpomínky doplněny o další texty memoárového charakteru v kapitole Byli a bylo (podruhé), obsahující osobní a rodinné paměti, profily staré Prahy a pražské periferie a vzpomínky na další osobnosti. Na závěr svazku je zařazena úvaha Zapomínání, věnovaná památce židovských obětí 2. světové války. Kniha je doplněna jmenným rejstříkem a zevrubným edičním doslovem.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu