Obsah: V hlavní roli Gustáv Husák

Tragédie jednoho osudu
Skoro se nechce věřit, že o muži, který vládl této zemi z pozice nejvyššího stranického představitele a prezidenta republiky skoro dvacet let, nevyšla v České republice žádná monografie. Kniha V hlavní roli Gustáv Husák vychází z neobyčejně zajímavého dvouhodinového televizního dokumentu autorů Roberta Sedláčka a Michala Kubala a není v pravém slova smyslu jen politicko-historickou reminiscencí Husákovy osobnosti, ale spíše psychologickým portrétem muže, který to zpočátku možná myslel dobře, ale nakonec se stal tragickou postavou normalizačního období. Cesta od mladého a vzdělaného slovenského intelektuála ke stranickému dogmatikovi, který zcela podléhal Moskvě i jejím pražským přisluhovačům, je někdy až nepochopitelná. V knize vzpomíná na Gustáva Husáka i jeho osobní život celá plejáda osobností politického i kulturního života, počínaje Štrougalem, přes Gorbačova až po jeho přátele ze slovenských uměleckých kruhů.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize