Obsah: Armance / Lamiela

Kniha umožňuje čtenáři zajímavý pohled na tvůrčí vývoj a růst umělec. mistrovství slavného spisovatele, neboť obsahuje jeho první román a zlomek nedokončeného posledního románu Lamiela. V románu Armance se krásný a čistý cit dvou mladých lidí rozbíjí o hradbu majetkové nerovnosti a společenských předsudků. Román Lamiela, který zůstal nedokončený, je obrazem boje bystré venkovské dívky o samostatný intelektuální a mravní život uprostřed pokrytecké společnosti, boje za skutečné lidské životní štěstí. K torze díla, které je vlastně jen náčrtem a nemá dosud konečnou formu, jsou připojeny ještě autorovy poznámky a plány na konečnou úpravu, které umožňují hlubší pohled do dílny mistra realistického románu.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize