Obsah: Záhady filosofie

Zakladatel antroposofie interpretuje dějiny filozofického myšlení.
Vývoj filozofie má podobu několika období, která trvají sedm až osm století. V každém vládne jiný duchovní impuls, ovlivňující lidskou osobnost a rozvíjející filozofické myšlení člověka. První starověké období je charakteristické snahou poznávat svět prostřednictvím myšlení. Křesťanská perioda probouzí v lidské bytosti uvědomění rozsahu vlastního duševního života. Třetí období zkoumá, zda lidské myšlení odráží skutečnost. Čtvrtá perioda objevila přírodu, jež se oddělila od individuálního duševního života. Aktuálním filozofickým problémem se tudíž stává úsilí vytvořit obraz světa, propojující niterný svět lidské bytosti s přírodou. Rakouský mystik velice subjektivně interpretuje vývoj filozofického myšlení od starověku po mladohelolovce.
Vytvořil: pajinka75
Upravil: ota61, pajinka75