Obsah: Čas mimo čas

Scifi román volně navazující na sérii Kvara. Ekofeministická organizace nebo tajemná sekta?

Hlavní postavou je žena jménem Anna, od počátku do konce záhadná a tajemná, která přijela z Terstu a velice pozvolna pro čtenáře odhaluje onu ekofeministickou organizaci a její pozadí. Nosnou linkou, která zdůvodňuje Annino objevení se v Praze, je smrt jedné z členek organizace a samotné odhalování se děje metodou více než neobvyklou. Anna totiž dokáže svou myslí vzstupovat do jakýchsi časových stop, které po sobě jednotliví lidé zanechávají, a přehrávat si je v hlavě jako na videorekordéru. Jak postupuje její pátrání, dozvídá se čtenář pozvolna víc a víc. Pozvolna proto, že Anna má samozřejmě také nějaký vlastní život, prožitky, navazuje nové vztahy hlubšího charakteru (ve vší počestnosti), sžívá se se sektou a poznává její fungování, což také zabere nějaký ten čas. (Ivan Mls)

Vytvořil: elfos
Zdroj: www.legie.info