Obsah: Mansarda v podkroví

Příběh dvou chlapců a jejich vrstevníků, odehrávající se ve vilové čtvrti na okraji Prahy v 50. a 60. letech. Jirka s Honzou jsou kamarádi a chodí spolu na procházky po okolí Hanspaulky. Jirka prožívá svoji první lásku k Martině, které zrovna zavřeli otce a jeho tátu zase vyhodili z práce a začal pracovat v JZD. Baví ho skládat básničky. Honza je zase nadšený Voskovcem a Werichem a chtěl by hrát divadlo. Současně s příběhem chlapců, který je vyprávěn v první osobě z pohledu Jirky, se dovídáme o vyšetřování vraždy mladé dívky, spáchané v téže lokalitě. Doba není lehká, jsou 50. léta, a nemálo lidí se buď nevyhne zatčení nebo nedostanou práci. Přesto mohou být mnozí alespoň trochu šťastní, když vědí, že se mají o koho opřít.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize