Obsah: Bylo jich deset

Bylo jich deset : operace "Divoké husy"
Bylo jich deset ... a jeden se vrátil a vyprávěl. O akci, která byla tak šílená, jako doba, kterou měla zachránit. V tom osudovém roce 1944, kdy spojenecká vojska drtila nacistickou vojenskou mašinerii na všech frontách, dostalo deset mladých německých důstojníků rozkaz z nejvyšších míst vrchního velitelství německé branné moci, aby se okamžitě dostavili na určené místo, kde je čeká plukovník zpravodajské služby von Renneberg. V přísné izolaci je seznámí s tajnou operací "Divoké husy", pro kterou byli vybráni pro svůj původ z Východního Pruska nebo pobaltských států. Cílem této nejutajovanější operace druhé světové války, v jejímž pozadí stál admirál Canaris a kterou nakonec schválil Adolf Hitler, byla Stalinova smrt.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize