Obsah: Bílý Samun

Období vánočních a novoročních svátků je radostné a veselé. Avšak na horách znamenal příchod zimy příchod velkých starostí. Přežijeme ve zdraví? Tentokrát se nevydáváme po stopách paranormálních jevů, ale obyčejné tragédie, přihodivší se na Šumavě někdy kolem roku 1880. Obyčejné - no, jak se to vezme. Ve sněhové vánici tehdy zemřelo 26 dětí na cestě mezi Kaltenbachem a Pasekami.
Toto neštěstí je velmi neobvyklé. To je důvodem, proč jsme se vydali na malou historickou exkurzi. Ačkoliv by svým rozsahem mělo patřit mezi největší v regionu, ačkoliv různí lidé vyprávěli podrobnosti tragédie a ukazovali hromadný hrob, ačkoliv Karel Klostermann o hrůze nevinných obětí napsal sugestivní povídku Bílý samum, nepodařilo se nikdy doložit hodnověrnost všeobecně známé události. Znamená to, že se nikdy nepřihodila?
Vytvořil: janajau
Zdroj: kpufo.cz/wpt/samum.htm