Obsah: Zvěrolékaři na cestách

Co se stane, když se parta českých veterinářů, věkem k padesátce, rozhodne vyrazit do Latinské Ameriky? Za Indiány a za zvěří z džunglí, stejně jako za kondory z And? Mnohdy i za dobrodružstvím, kterému se říká adrenalinové? Všichni to nakonec nějak zvládnou, i když jde často o zdraví a někdy i o život. Plahočí se celé dny deštným pralesem v Guatemale, v Belize se potápějí mezi mořskými dravci a dorazí nakonec až do zapadákova v Bolívii, kam kdysi uprchli gangsteři Butch Cassidy a Sundance Kid. A nikdy se jim při tom nevytratí z hlavy jejich zvěrolékařská praxe a občas si vzpomenou, co všechno už zažili se svými pacienty, ať už to byli psi, tygr nebo královská kobra.

Špičkový veterinář MVDr. Jan Herčík, CSc. , autor úspěšné knihy Proč je báječné být zvěrolékařem, vypráví zážitky z výjimečné cesty svižně a zabrousí občas do zajímavostí zoologie, od jaguára až po plameňáky, stejně jako do dějin, v nichž sebevědomí Indiáni podlehli dobyvatelům ze Španělska. Z minulosti pak vyrostl dnešní svět Střední a Jižní Ameriky, kde stále žijí indiánské tradice včetně prazvláštních znalostí šamanů. Vyprávění Jana Herčíka i jeho přátel zaznamenala opět Alena Hrachovcová.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize