Obsah: Tři holčičky na římse

Tři holčičky na římse : osudy a příběhy dětí vyrůstajících mimo rodinu
Dvě sociální novely věnované komplikovaným osudům dětí z nevhodného rodinného prostředí, které se po řadě peripetií dostávají do pěstounské péče. V titulní novele se rozvíjí osud tří sester, jejichž mentálně zaostalá matka a věčně opilý otec nejsou schopni jim poskytnout ani základní péči, natož pak podmínky pro zdárný rozvoj. Jednu z dcer svěří matka do dětského domova a následně do pěstounské péče, kde děvčátko zázračně okřívá. Díky nezájmu sociální pracovnice je ale dítě vráceno otci a jeho nové družce, kde je spolu se sestrami vystaveno skutečnému týrání. Jen proto, že bývalé pěstounce a její rodině leží na srdci osud dítěte, může mít příběh malé Anetky a její sestry šťastný konec. Druhá, kratší novela s obdobnou tematikou líčí příběh děvčátka, které stejně jako dva chlapci našlo včas domov u osamělé energické a láskyplné ženy.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize