Obsah: Pizzaro - dobyvatel říše Inků

Před několika lety objevili restaurátoři v kryptě katedrály v Limě v jedné ze zdí kovovou schránku. Obsahovala kosti a lebku mumie, zbytky meče a pár stříbrných ostruh. Na rakvi se skvěl záhadný symbol šesticípé hvězdy uvnitř čtyř soustředných kruhů a nápis: "Toto jest hlava urozeného markýze Dona Francisca Pizarra, jenž objevil a dobyl říši Inků a učinil ji součástí panství královské koruny kastilské. "Více než čtyři století zůstaly ostatky skryty před zraky světa a jméno samo upadalo do zapomenutí. Jeho nositelem byl španělský conquistador, který v první polovině 16. století s hrstkou svých mužů pokořil mocnou říši Inků a spolu s Kryštofem Kolumbem, Hernandem Cortezem a dalšími pohnul osudy Latinské Ameriky. Kniha uznávaného odborníka je poutavě napsaným příběhem muže, jehož odvaha a odhodlání jej nakonec dovedly k objevení a následnému dobytí jedné z největších civilizací Nového světa.
Zdroj: Anotace z knihy Pizzaro - dobyvatel říše Inků
Dnes je 25.04.2024