Obsah: Můj život s Blondie

Můj život s Blondie   / Jiří Klobouk        2. vyd. (v Mladé frontě 1. )    . - Praha: Mladá fronta, 2009  . - 261 s. ; 21 cm        ISBN 978-80-204-2014-5  : Kč∼269, 00 

Psychologický román málo známého českého autora (emigroval v r. 1968) o obsesních představách muže a jeho celoživotní marné lásce k filmové hvězdě.
Kdysi hudebník, teď jen posluha v hotýlku v malém americkém městečku od mládí platonicky miluje světoznámou filmovou hvězdu. Ačkoli se v životě dvakrát ožení a je i otcem, myslí jen na svou pomyslnou lásku; jeho nutkavé představy sílí, když se dozví, že tato herečka navštíví právě jeho městečko. Autor stupňuje napětí děje dalšími představami ústřední postavy, které se týkají zejména vzpomínek na prožitou (skutečně prožitou? ! ) válku ve Vietnamu, své chorobné představy promítá i do jednání spolupracovníků. Světlou postavou celého příběhu je družka hlavního hrdiny, která se snaží s nevšedním pochopením zmírnit jeho myšlenkové zmatky a přivést ho k prostému životu, což se jí snad povede očekávaným narozením jejich dítěte.
 
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz
Dnes je 18.07.2024
Před 67 lety se narodil(a) Grochola Kateřina
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno