Obsah: Podivné varování

O lásce je i příběh nazvaný Podivné varování. Sedela, dcera generála Cravena, se velice těší na návrat svého druha z dětských let, markýze z Windleshamu, z napoleonských válek domů. Ten se však po návratu z Francie zdržuje v Londýně, kde jej okouzlila krásná mladá vdova Ester Hastingová. Sedelina stará chůva se dozví od své neteře, pracující pro lady Ester, že její paní, i když se ze všech sil snaží dohnat důvěřivého markýze k sňatku, jej podvádí s jeho dobrým přítelem. Sedela se snaží markýze před Ester ochránit, ale neví, jak to důvěryhodně provést. Proto se před ním zjeví v přestrojení za ducha jeho sídla a vypoví mu jeho ústy, co o Ester zjistila. Markýz však její převlek odhalí, je rozhořčen její drzostí a schválně se rozhodne ihned požádat Ester o ruku. Přijíždí k Ester nečekaně v noci ale v její ložnici vskutku nachází svého přítele. Odchází proto zpět na venkov, na lady Ester -zcela zanevřel, ačkoli ta se ho všemi způsoby snaží získat zpátky. Ester proto přijede nezvána na oslavu markýzova návratu pořádanou pro celé panství, a nejenže se snaží markýze znovu okouzlit, ale chce se též jednou provždy zbavit své potenciální sokyně Sedely...
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 24.04.2024