Obsah: Trampem do Orientu

Trampem do Orientu   / [Text a fot. ] Bob Hurikán  ; fot. Stanislav Motl      2. vyd. , v a. s. Svět v obrazech 1. , upr. a dopl    . - Praha: Svět v obrazech, 1991  . - 119 s. ; 21 cm        ISBN 80-85379-16-3  : Kč∼25, 00

Značně dobrodružné, místy až divoké, putování dvou českých trampů v r. 1930 do tureckého Istanbulu.
Téměř bez koruny v kapse, hnáni "voláním dálek", tou nevysvětlitelnou touhou či nespokojeností tolik známou všem tulákům a cestovatelům, vydali se dva kamarádi z Prahy přes Bratislavu, Bělehrad, Sofii, Burgas a odtud po moři do Istanbulu. Po cestě se živili různým způsobem, nejčastěji hraním na kytaru po hospodách a kavárnách, ale i žebráním. Naši dva tuláci chtěli v Istanbulu poznat a vidět opravdu vše, nejen nádherné paláce či minarety. Neváhali navštívit nejbídnější uličky či opiové doupě, plavit se s pašeráky opia a hašiše. Autor knihu doplnil několika krátkými příběhy z různých jiných cest po Evropě a Malé Asii. Černobílé fotografie.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz