Obsah: Poslední případ Phila Marlowa

Americký spisovatel Raymond Chandler je jedním ze zakladatelů a spolu s Dashiellem Hammetem nejvýznamnějším představitelem takzvané „drsné školy". Pozvedl daný žánr na vysokou literární úroveň a má velký podíl na tom, že se detektivka stala uznávanou i těmi nejpřísnějšími kritiky.
Kromě sedmi románů, které naši čtenáři již dobře znají, je Chandler autorem řady povídek, z nichž některé vyšly v češtině ve sbírce Poslední útočiště. V nakladatelství Ametyst postupně vycházejí zbývající povídky, které v uvedené sbírce nejsou obsaženy.
Typickým hrdinou těchto povídek je soukromý detektiv, ať se již jmenuje Carmady, John Dalmas nebo samozřejmě také Phil Marlowe, který vystupuje ve všech Chandlerových románech.
Tato kniha je druhým svazkem celkem čtyřdílného cyklu Chandlerových povídek, který vyjde v nakladatelství Ametyst.

Povídky:
- Bay City blues (Bay City Blues)
- Poslední případ Phila Marlowa (The Pencil)
- Najděte to děvče (Try the Girl)

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize