Obsah: Labyrintem smrti

Druhá kniha série Adélie Aguilarová.

Vykladačka smrti - thriller odehrávající se v Anglii 12. století - se stal bestsellerem. Neudivuje, že se na pultech knihkupectví objevuje další detektivní příběh s hlavní hrdinkou Adélií, středověkou lékařkou ze Salerna. Té, která dokázala rozřešit hrůzný případ vraždění dětí, zabránil král Jindřich II. vrátit se zpět na Sicílii, neboť si chce ponechat mimořádně schopnou vyšetřovatelku ve svých službách. Pro ni to ovšem není dobrá zpráva - žena lékařka, navíc s nemanželským dítětem, to nemá ve středověké Anglii zrovna lehké.
Znovu však dostává příležitost prokázat svůj neobyčejný talent. Je totiž otrávena králova milenka Rosamunda. Hlavní podezření padá na královnu, Eleonoru Akvitánskou. Adélie je povolána biskupem Rowleym, aby se pokusila prokázat královninu nevinu. Ještě nikdy se neocitla ve větším ohrožení. Vrah se pohybuje na svobodě a královna má za sebou celou armádu příznivců, kteří jsou odhodláni bojovat proti Jindřichovi. Ledový zimní vítr a kruté mrazy Adélii pátrání nijak neulehčují. Musí se prodrat nejen složitým labyrintem obklopujícím Rosamundinu věž, ale také rozluštit záhadu mrtvé a zmrzlé ženy, která se nachází uvnitř...
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize