Obsah: Hannibal - Zrození

Chronologicky první kniha série Hannibal Lecter.

Osmiletý chlapec Hannibal musí společně s ostatními členy movité rodiny opustit pohodlné sídlo v Litvě a prchnout před postupujícím Hitlerovým vojskem do lesů. Dlouhé měsíce se pak skrývají v lovecké chatě. Při pádu sestřeleného bombardéru zahynou všichni až na Hannibala a jeho sestřičku Míšu. Je nesmírná zima a k dovršení neštěstí přitáhne do jejich chaty tlupa banditů zběhlých z německé armády. Hrůzy, které následují, obrátí Hannibalův život naruby. Zkázu dokoná sovětský sirotčinec. Kluk, který prošel peklem na zemi, se vnitřně bouří. Poznenáhlu se mění ve stvůru. Není to už dítě, které sotva odrostlo pubertě. Mladý talentovaný student medicíny, který krásně maluje, nejvíc ze všeho prahne po krvi a po pomstě. Zrodil se nelítostný a krvelačný Hannibal Lecter. .
Vytvořil: Ircany
Zdroj: anotace ke knize