Obsah: Pokoj milenců

Je po válce. Ocitáte se v těžce zraněném Tokiu. Země, poznamenaná vším, co vlastní vinou prožila, je stále jakoby udivena porážkou ve válce a těžko se vzpamatovává. Je podzim roku 1945. Kdesi v té spoušti je však pokoj milenců. Krásná japonská dívka si ještě z dob otcova působení v Londýně přivezla brilantní znalost angličtiny a on, britský důstojník, jemuž se po Pearl Harbouru převrátil svět vzhůru nohama, umí dobře japonsky. On a Ona se potkají, beznadějně se zamilují. Tokio skýtá apokalyptický obraz, ale oni se opravdu našli a začtete-li se do jejich příběhu, poznáte, jak působivě se v románu píše o lásce až neskutečné - a přece existující. Strhující příběh lásky také odhaluje, jak je těžké a důležité vyrovnat se s minulostí.
Upravil: jaaeva
Zdroj: Anotace z knihy Pokoj milenců