Obsah: Kanada

Divočinou Severu
Nestává se příliš často, aby čtyři mladí muži pověsili řemeslo na hřebík, vyměnili pohodlí městského života za tvrdý život pionýrů a vydali se stezkou dobrodružství napříč divočinou severní Kanady. Leoš Šimánek a jeho přátelé jsou českého původu. Na svoji cestu ze San Franciska až k Severnímu ledovému oceánu toho s sebou neměli mnoho. Pro začátek cesty staré rozhrkané auto, stan, spací pytle, pušky, trochu plechového nádobí a dva nafukovací čluny. A pak to nejdůležitější – sebe samé! Svoji podnikavost a vášeň objevitelů, svou touhu po dobrodružství, své sny o nádherné a dosud panenské divoké přírodě. Cestou se museli rvát o život s divokými peřejemi Little Nahanni River, dlouhé dny se potloukali kanadskými horami, slézali skalní stěny či objevili bludiště ledových jeskyní, kde zakopávali o stovky koster kdysi zbloudilých ovcí. Nebezpečí na ně číhalo na každém kroku. Divoká příroda jim připravila četná překvapení, ale také nádherné zážitky bílých nocí, polárních září, večerů u táborového ohně. Setkali se s indiány i s Eskymáky, získali mnoho přátel a s jedním ze svého středu oslavili dokonce pravou indiánskou svatbu.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize