Obsah: Kanada - střídavě oblačno

autor líčí své nelehké kanadské začátky uprchlíka z Československa

„Představujeme vám Čecho-Kanaďana Boba Moravce, vojáka, lovce a milovníka přírody. Jeho nekompromisní postoj ke všem totalitním režimům a touha po svobodě a demokracii ho nakonec vyhnaly z rodného Pošumaví až do Kanady, kde nalezl druhý domov. Z jeho autentického svědectví bystrého pozorovatele, důstojníka Československé armády odhodlaného v roce 1938 bránit republiku, si můžeme doplnit mnohé části z mozaiky našich soudobých dějin, zvláště ty, které byly ještě v nedávné době systematicky utajovány a překrucovány. Jeho válečné tažení, vylíčené v knize Pod třemi prapory, by měla pozorně číst naše mladá a střední generace, které se stále ještě nedostává nezkreslených informací přímých účastníků odboje o přínosu našich západních spojenců k porážce fašismu a nacismu za druhé světové války... “ (Ladislav Pivec)
Vytvořil: janajau
Zdroj: z předmluvy ke knize
Dnes je 20.04.2024
Před 71 lety se narodil(a) Faulks Sebastian