Obsah: Poslední z Amazonek

Steven Pressfield získal po světě nadšené čtenáře svých beletristických prací z antického Řecka. V románě Poslední z Amazonek dosáhl spisovatel nového vrcholu své tvorby, když znovu rekonstruoval zašlý svět ve vynikajícím literárním díle; potěší své věrné čtenáře a získá nové obdivovatele svým jedinečným a silným uměním oživovat minulost. V předhomérských dobách podnikl legendární athénský král Theseus (skutečná historická postava) námořní plavbu do země tal Kyrte, , , svobodných lidí", národa hrdých bojovnic, kterým Řekové dali jméno Amazonek. Tyto ženy, jež k sobě navzájem lnuly jako spolubojovnice i jako milenky, nevěřily vychloubání Řeků o jejich civilizaci. Proto když velká válečná královna Antiope vzplanula láskou k Theseovi a uprchla s Řeky, mocný národ Amazonek povstal v hněvu. Poslední z Amazonek není jen mistrovsky podané vyprávění o válce a pomstě. Pressfield vytvořil řadu mimořádně životných postav od nezapomenutelné Selene, jež se sice poddala Řekům, ale zůstala nezkrotná, až po jejího milence Damona, athénského válečníka, který nakonec přijme za svůj divoký amazonský způsob života, až po vypravěčku Kostlivou, dívku z vybrané athénské rodiny, kterou Selene vychovala od narození a potajmu jí vštěpovala amazonské zásady, až po velkého Thesea, tragického krále, a šlechetnou královnu Antiope, jež pro Theseovu lásku zradila svůj lid, tal Kyrte.
Zdroj: Anotace z knihy Poslední z Amazonek
Dnes je 19.04.2024