Obsah: Zánik samoty Berhof

Zánik samoty Berhof   / Vladimír Körner  ; il. Anežka Kovalová      Vyd. 2    . - Štíty: Veduta, 2005  . - 159 s. ; 18 cm        ISBN 80-86438-11-2  : Kč∼195, 00

Baladická románová novela inspirovaná dramatickými událostmi z českého pohraničí těsně po skončení 2. světové války v roce 1945.
Autor vypráví o těžkém poválečném životě v pohraničních horách, kam se stahovaly poslední zbytky fašistických bojůvek, aby vraždami a žhářstvím mstili německou válečnou porážku a kryli svůj ústup. Příběh samotný se odehrává na malé opuštěné usedlosti v lesích, kde žije věčně opilý hospodář se svou mladičkou dcerou. Na tuto samotu se stáhla skupina esesáků, aby tu jednak našla úkryt a dočasné přístřeší pro své raněné a vyhladovělé, jednak aby bezbranné obyvatele nemilosrdně zlikvidovala.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz