Obsah: Tintinova dobrodružství 14 - Chrám Slunce

Tintin je odvážný reportér, který se svým psem Filutou zažívá ta nejbláznivější a nejneuvěřitelnější dobrodružství na všech světadílech a s důvtipem překoná všechny překážky, přemůže proradné zločince i nepřátele a vždy dosáhne cíle. Belgický kreslíř Hergé, který si postavu Tintina vymyslel, je dnes uznávaným klasikem evropského komiksu.

Chrám Slunce bezprostředně navazuje na příběh 7 křišťálových koulí. Pátrání po zmizelé incké mumii vrcholí a Tintin se neváhá vydat za ní do Jižní Ameriky. Pronásleduje též únosce profesora Hluchavky a po mnoha dobrodružstvích se dostane až do chrámu samotného velkého Inky.
Kniha obsahuje jednu z nejslavnějších sekvencí v historii komiksu, tzv. vlakovou scénu.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize