Obsah: Básnické dílo

Básnické dílo   / Karel Křepelka  ; k vyd. připr. Igor Fic      Vyd. v tomto souboru 1    . - Brno: Host, 2000  . - 675 s. , fot. : 1 front. ; 21 cm  . - (Díla; sv. 4)  . - (Vigilie; sv. 109)    ISBN 80-86055-93-0  : Kč∼395, 00

Svazek v patnácti oddílech shrnuje ucelené básnické dílo představitele české spirituální poezie 2. poloviny 20. století.
Křepelkova poezie, silně poznamenaná osobností a dílem Bohuslava Reynka, se zamýšlí nad duchovním rozměrem lidské existence a usiluje o oproštěný básnický výraz. Navíc jsou básníkovy verše obohaceny o silnou expresivní obraznost, podtrhující drastické prvky současného světa. Dílo předčasně zemřelého básníka lze charakterizovat jako podobenství zápasu dobra se zlem, v němž nakonec vítězí láska a odpuštění.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz