Obsah: Blíženci v krvi

Blíženci v krvi : Litanie k svatému Janu Miláčkovi Páně: Blíženci v krvi: Žízeň hvězdy jitřní: Dílo V.   / Jiří Kuběna  ; dosl. naps. Igor Fic      1. vyd    . - Brno: Vetus Via, 2004  . - 336 s. , 39 obr. , 57 fot. : fot. ; 20 cm  . - (Dílo Jiřího Kuběny; sv. 5)      ISBN 80-86118-96-7  : Kč∼390, 00

Pátý svazek básnického Díla Jiřího Kuběny přináší kromě titulní sbírky i další dva básnické celky z 80. let 20. století - Litanie k svatému Janu Miláčkovi Páně a Žízeň hvězdy jitřní doplněné obsáhlým autorským komentářem.
Charakteristickým rysem Kuběnovy výrazně nábožensky orientované poezie zůstává i přes antické motivy uvedených sbírek spojení patosu katolické víry s reflexemi současného přecivilizovaného světa, zbaveného většiny základních jistot. Knihu, určenou náročnému, zasvěcenému a trpělivému čtenáři, doprovází kromě komentáře s podrobnou genezí jednotlivých básní i detailní rejstříky a obrazová a fotografická příloha.

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz
Dnes je 23.04.2024
Před 43 lety se narodil(a) Macek Petr (1981)