Obsah: Boje o mosty na Rýnu

Boje o mosty na Rýnu 1940 - 1944 - 1945. Tato kniha představuje závěrečný účet bojů o rozhodující mosty na Rýně a základní četbu pro každého, kdo se snaží porozumět obratům ve vývoji druhé světové války.
Kniha přibližuje a nabízí srovnání tří vojenských operací během 2. světové války s různými cíly i výsledky, ale ve stejné oblasti - dolním Porýní. Ve třech samostatných kapitolách autor sice dosti podrobně a fundovaně, ale poněkud neumělým stylem popisuje průběh tří rýnských tažení: německou Fall Gelb (Operace "Žlutá") na jaře r. 1940, spojeneckou operaci Market Garden na podzim r. 1944 a boje při přechodu Rýna na jaře r. 1945. Při všech kampaních byly nasazeny výsadkové jednotky, ale, zatímco německé přepadení a obsazení Holandska představovalo brilantní vojenský úspěch, operace Market Garden skončila hořkou porážkou Spojenců. Fotografie, plánky, chybí rejstřík i seznam literatury.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize