Obsah: Karlštejnské vigilie

Karlštejnské vigilie   / František Kubka  ; ilustr. Miroslav Váša      7. vyd    . - Praha: Československý spisovatel, 1989  . - 256 s  . - (Žatva. Ilustrovaná řada ; sv. 52)      ISBN 80-202-0007-X  : Kč∼31, 00

Cyklická skladba boccacciovského charakteru sdružuje jednadvacet příběhů o ženách a o lásce, přičemž v centru barvitého vyprávění je postava Karla IV. , který se mezi přáteli zotavuje ze zákeřné nemoci.
Osou knihy je postava Karla IV. , který se na Karlštejně zotavuje ze své choroby a obklopen nejvěrnějšími přáteli naslouchá jejich vyprávění. Jsou to podivuhodné příběhy lásky, hrdinství, oddanosti, ale i zrady, nevěry a žárlivosti žen různých povah a národností. Autorovi se podařilo vykreslit dobový život a mravy, i způsobem vyprávění odlišit čtyři vypravěče příběhů s atmosférou pozdní gotiky.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz