Obsah: Malý labyrint literatury

Malý labyrint literatury   / Dušan Karpatský  ; na některých heslech spoluprac. Viktor Kudělka      3. , dopl. vyd    . - Praha: Albatros, 2001  . - 671 s. : obr. , tab. ; 16 cm  . - (Klub mladých čtenářů)      ISBN 80-00-00972-2  : Kč∼330, 00

Příručka encyklopedického typu obsahuje základní informace o literatuře, literární teorii i významných dílech a autorech světové i české literatury.
Další přepracované a doplněné vydání praktické příručky o literatuře vychází tentokrát pod jménem svého skutečného autora. Jsou doplněna jména autorů, která nemohla být dříve ani zmíněna, i některé pojmy z literární teorie. Naopak jsou vynechána nebo zkrácena hesla z dnešního pohledu méně důležitá. Hesla věnovaná národním literaturám jsou rozšířena a dovedena do současnosti. V tomto vydání, bohužel, chybí užitečný chronologický přehled naší a světové literatury.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu