Obsah: Malá čarodějnice

Malá čarodějnice   / Otfried Preussler  ; z něm. orig. přel. Jitka Bodláková; il. Zdeněk Smetana      5. vyd    . - Praha: Albatros, 2008  . - 73 s. ; 24 cm  . - (Ahoj děti - Dobrou noc). - Orig. : Die kleine Hexe      ISBN 978-80-00-01763-1  : Kč∼199, 00

Veselé vyprávění o malé čarodějnici, která se učí čarovat, aby se mohla stát správnou a dobrou čarodějnicí. Kniha je vhodná pro děti od 6 let.
Hluboko v lese v kouzelnickém domku bydlela malá čarodějnice s kamarádem havranem Abraxasem. Každý den strávila několik hodin nad kouzelnickou knihou a učila se čarovat. Chtěla si získat úctu starých čarodějnic. Po počátečním nezdaru se jí to nakonec podařilo a ona sama vyzrála na všechny čarodějnice na světě. Příběh je známý z televizního večerníčku.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz