Obsah: Co je špatného na světě

Filozofující kritika negativních jevů moderní anglické demokracie. Lidská bytost "zapoměla" na cíle, ke kterým směřovala veškeré úsilí. Lidstvo ztratilo ideály, neboť člověk si již nežádá toho, po čem touží, nýbrž chce všechno, čeho může dosáhnout. Lidské ideály však zosobňují skutečné řešení negativních jevů soudobé Anglie. Z tohoto filozofujícího východiska Chesterton kritizuje různorodé sociální jevy (např. imperialismus, feminismus, pedagogika). Zajímavý provokativní spis významného anglického spisovatele a svérázného myslitele patří do jeho pozdního tvůrčího období, kdy se přiklonil k pozicím ortodoxního katolicismu.
Když noviny The Times požádaly několik význačných osobností, aby napsaly esej na téma „Co je na světě špatného“, Chesterton si pro svůj příspěvek zvolil formu dopisu:

Vážení pánové, to já.
S úctou G. K. Chesterton
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize + wikipedie
Dnes je 24.04.2024
Den 88. výročí úmrtí Longen Emil Artur