Obsah: Vláda pekel

Devátá kniha z cyklu Sven Hassel

Román Vláda pekel uvádí čtenáře do dní, kdy se druhá světová válka chýlila ke svému konci. Dávno se musela německá vojska stáhnout z ruskžých plání do Polska.
Nacistické velení jasně vidí, že prohra je nevyhnuteln. V zoufalé snaze pomstít se světu za nezdar svých plánů přikazují nacističtí velitelé v čele s Himmlerem své armádě vraždit na ústupu vše živé a srovnávat se zemí celá města.
Kárné tankové oddíly v čele s Dědkem, Drobečkem, Portou a dalšími jsou převeleny z poměrného klidu tábora v Sennelageru, kde jsou vězni z koncentráků z celého Německa přecvičováni na vojáky, do boji zmítaného Polska.
Při jedné misi, jejímž clem je zadržet postupující Rusy, zůstanou odříznuti širokou roklí od vlastních jednotek. Po zběsilém úprku před "Ivany" a mnoha peripetiích se většině z nich podaří dostat zpět. Brzy nato se dostanou do Varšavy, kde jsou z čiré zlovůle páchány ty nejhoší masakry na bezbranných civilistech. Ve Varšavě je také zastihne konec války a vytouženýž mír...
Hasselovo líčení hrůz bitev na východní frontě patří k nejpůsobivějším obžalobám války, které kdy byly napsány.
Vytvořil: Roman
Upravil: janajau, Filip