Obsah: Pohádková knížka od Lady a od Ježíška

Pohádková knížka od Lady a od Ježíška : výbor z pohádkových ilustrací Josefa Lady  / [Vybral, uspoř. a texty] napsal Michal Černík, nakreslil Josef Lada        Vyd. 1    . - Praha: BMSS-Start, 2001  . - Nestr. ; 31 cm        ISBN 80-86140-13-X  : Kč∼198, 00

Výběr pohádkových ilustrací J. Lady provázejí nové texty M. Černíka. Bude se líbit předškolákům, příp. mladším školákům.
Ze tří desítek pohádkových knížek J. Lady vybral M. Černík podle osobního zalíbení obrázky pro tuto publikaci a doprovodil je úplně novými prozaickými či veršovanými pohádkami. Jen u ilustrací ke Dvanácti pohádkám z onoho světa zkráceně převyprávěl původní text a u Českého Honzy použil náměty tří pohádek. Jeho záměrem byla "knížka hodně obrázková, vnitřně dynamická". Jak se to M. Černíkovi povedlo, po- suďte sami.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz