Obsah: Slovo, slovíčko, otevři se maličko

Slovo, slovíčko, otevři se maličko   / Michal Černík  ; [il. ] Alena Schulzová      1. vyd    . - Praha: Axióma, 2007  . - 117 s. ; 24 cm        ISBN 978-80-7292-135-5  : Kč∼249, 00

Spolu s Katkou, Ondrou, jejich maminkou a tatínkem se děti seznamují s různými významy slov, slovních spojení a rčení. Příručka pro rodiče a děti nebo pro učitele mateřských škol.
Bohatě ilustrovaná krátká vyprávění přinášejí odpovědi na otázky: Co všechno má své místo? Co všechno svítí? Co všechno se mění? Co všechno se zvedá? A ještě na spoustu dalších. Na konci každé kapitoly jsou ještě náměty na povídání o tom, co znamenají různá související rčení - "Co znamená, když se řekne... ". V závěrečné kapitolce si děti s maminkou povídají o tom, co všechno dovedou slova.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz