Obsah: Černý blesk. Stříbrný had.

Černý Blesk : dobrodružné příběhy  / Eduard Fiker  ; il. Miloslav Havlíček          . - Praha: Magnet-Press, 1991  . - 63 s. ; 8°  . - (Dálky: Edice dobrodružné četby; sv. 10)      ISBN 80-85110-88-1  : Kč∼13, 00

Dva dobrodružné příběhy s detektivní zápletkou.
V prvním příběhu jde o zneškodnění bandy tuláků a odhalení jejich spiknutí, které má přivodit smrt nevinných lidí. Hrdinou je desetiletý chlapec, který utekl od svých poručníků a vypravil se za svou matkou. Při svém putování se setká s tulákem, z něhož se vyklube policista. V druhém příběhu, odehrávajícím se v Americe, se nezaměstnaný bankovní úředník spolu se svým psem dostane do luxusního hotelu, který je přepaden bandou lupičů. Za pomoci psa se mu podaří přivolat policii a zachránit majetek přepadených.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz