Obsah: Třináct kytar

Moderní meditativní verše, v nichž se autor zamýšlí nad člověkem a jeho životním údělem, nad válkou, kterou tento člověk prošel (Strach se jmenoval helma / Strach se jmenoval zelené onuce / Strach byl muž / S velmi špičatou tužkou za stolkem ), verše, v nichž vyslovuje kritiku společnosti (Já vím, je ještě za horou ten čas, / kdy naše společnost lidská / přestane být společností / hlídací), a v nichž proti cizotě, nicotě, hrůze a samotě staví pozitivní lidský program (Chce se nám zpívat, / zpívat doopravdy, / a žít se nám chce, / žíti doopravdy, / a vědět proč nám hlava sedí na krku... )
Obsah: Preludium. - Z písní Janě. - Neradostný stůl. - ... doslov Vladimír Karfík: Leč jinak smysl té příhody byla ta příhoda sama
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize