Obsah: Ze záhrobí

Ze záhrobí : na motivy úspěšného seriálu "Kriminálka Las Vegas"...   / Max Allan Collins  ; z angl. orig. přel. Naďa Funioková      Vyd. 1    . - Brno: Jota, 2006  . - 284 s. ; 20 cm  . - (Kriminálka Las Vegas). - Orig. : CSI: Crime scene investigation - Grave matters      ISBN 80-7217-431-2  : Kč∼238, 00

Kriminální román přivádí na scénu hrdiny oblíbeného televizního seriálu Kriminálka Las Vegas i jejich vyšetřovací metody.
Struktura románu je podobná scénáři jednotlivého dílu akční detektivní série z produkce CBS. Neklidná atmosféra nevadského Města hříchu, jehož konzervativní jádro je obaleno slupkou mamonářského běsnění, nasvíceného efektními barvami nočních světel, tvoří spolehlivě fungující kulisu. Souběžné vyšetřování dvou různých příběhů a podrobné popisy práce policejní laboratoře udržují čtenáře v napětí, stejně jako solidně vystavěné zápletky. Televizní hrdinové vyšetřují tentokrát sérií úmrtí v ústavu trvalé péče a v téže době znovu otvírají případ smrti manželky významného podnikatele, který se ocitá v podezření. V rakvi je však úplně jiné tělo - mladé neznámé dívky, navíc těhotné. Je jasné, že místo starého případu je na světě případ zcela nový a vraha je potřeba hledat jinde ...
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz