Obsah: Madame de Pompadour

Madame de Pompadour   / Nancy Mitfordová  ; z angl. orig. přel. Jaroslav Holba          . - Praha: Nakladatelství Vlasty Brtníkové, 1994  . - 320 s. : 1 obr. ; 22 cm  . - (Velké lásky velkých žen). - Orig. : Madame de Pompadour      ISBN 80-901800-0-0  : Kč∼150, 00

Kniha anglické autorky barvitě líčí dvorský život, vztahy a intriky v okolí krále Ludvíka XV. a jeho milenky madame de Pompadour.
Spíše než o román jde o beletrizovaný historický výklad se srozumitelným a čtivým podáním historických i politických souvislostí a vylíčením prostředí a vztahů. Množství údajů, jmen a historických podrobností je podáno jako s chutí, svižně a zasvěceně psané dvorské klípky, ale asi právě proto dobře a snadno čitelné.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz