Obsah: Soukromá válka

Šestá kniha série Joe Sandilands
Champagne, severní Francie, léto 1926.
Joe Sandilands přijíždí pod záštitou Interpolu do Remeše, aby zde hájil britské zájmy v neobvyklém případu. Atraktivní francouzská válečná vdova chce Joea přimět, aby podpořil její nároky na záhadného vojáka trpícího válečnou neurózou a ztrátou paměti, který se objevil v místním sanatoriu. Tvrdí o něm, že je její manžel. Na pacienta, který vůbec nemluví, si však dělají nároky další čtyři lidé a lékař navíc začíná mít podezření, že se ve skutečnosti jedná o vojáka anglického. Joe se rozhodne, že s pomocí inspektora Bonnefoye prošetří všechny čtyři žadatele. Klestí si cestu změtí lží a manipulací, až na obtížné cestě za pravdou odhalí chytře skrytou vraždu spáchanou za války. A když nakonec zjistí, kdo voják doopravdy je, postaví to jeho i Bonnefoye před ještě větší dilema. Musejí pracovat rychle, nejen aby odhalili pachatele válečného zločinu, ale také aby zabránili hrozící tragédii. Přeložila Viktorie Košnarová.
Zdroj: Anotace z knihy Soukromá válka
Dnes je 16.04.2024