Obsah: Úterky s Morriem

mladý muž, stařec a nejcennější životní lekce
Kouzelná kronika přátelství prodchnutá moudrostí, soucitem a láskou. Až se naučíš, jak zemřít, naučíš se žít.
Možná to byl váš otec, možná někdo z prarodičů, možná učitel nebo přítel, někdo starší a moudrý, kdo vám porozuměl, když jste byli velmi mladí, když jste hledali a dospívali. Pomohl vám lépe pochopit svět, spatřit v něm dobré místo k životu a svými radami přispěl k tomu, abyste se na cestách tímto světem neztratili. Pro Mitche Alboma se takovým člověkem stal Morrie Schwartz, jeho bývalý vysokoškolský profesor, kterého znovu nalezl pár měsíců před jeho nevyhnutelnou smrtí. Morrie ví, že umírá, přesto anebo právě proto se s Mitchem vytrvale schází během tradičních úterních přednášek, životních lekcí, tak, jak to kdysi dělávali na univerzitě. Jak se jejich vzájemný vztah prohlubuje, nezvyklý studijní semestr se chýlí ke konci, až zbývá poslední přednáška, poslední absolventská práce. Smrt. Když se naučíš zemřít, naučíš se i žít, opakuje Morrie tak dlouho, až Mitch pochopí. Pochopíme i my?
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize