Obsah: Stín Thovta

Druhá kniha série Sarah Kincaidová.
Londýn v roce 1883 Mladá archeoložka Sarah Kincaidová žije v ústraní v Yorkshiru, poté co její milovaný otec záhadným způsobem přišel o život při vykopávkách v Alexandrii. Nečekaně ji navštíví strýc doktor Mortimer Laydon, který ji z pověření královského domu žádá, aby ho neodkladně doprovodila do Londýna. Bestiální série vražd mladých žen tam už celé týdny otřásá chudinskou čtvrtí Whitechapel. Na místech činu se nachází mysteriózní hieroglyf - nakreslený krví oběti. Zatímco Scotland Yard stojí před záhadou, Sarah okamžitě poznává, že jde o symbol staroegyptského boha Měsíce Thovta. Toto znamení používá i Egyptská liga - vědecké sdružení, kterému předsedá anglický následník trůnu Albert Victor. Je snad liga zodpovědná za vraždy z jeho pověření? Vězí za brutálními zločiny šílený jednotlivec, nebo jde o spiknutí, které se obrací proti celé říši? Jak je to s tajemnou černou drožkou, která se vždycky objeví v blízkosti činu? Pověst Koruny je ohrožena a dochází k veřejným vzpourám. Všechny naděje se upírají k Sarah Kincaidové. Dokáže vnést světlo do tmy a vysvětlit stopy, které vedou do starého Egypta? Jakou roli hraje Stín Thovta, ono prastaré kultovní místo v Libyjské poušti, o kterém se mluví v jednom starém proroctví? Skrývá skutečně Knihu Thovta, odkaz boha Měsíce? A proč v jeho jménu umírají lidé tak strašným způsobem? Sarah se vydává na životně nebezpečnou expedici do tajemné minulosti starého Egypta.
Zdroj: Anotace z knihy Stín Thovta
Dnes je 20.04.2024