Obsah: Stříbrné střevíčky

Stříbrné střevíčky : Návraty k dětství
Autorkou románu z prostředí pražské měšťanské rodiny v době před první světovou válkou a během ní je sestra malířky Ludmily Jiřincové, spisovatelka, která za druhé světové války vydala pod tehdejším jménem E. Stambolieva vzpomínkovou knihu Pod staropražským nebem a román Obraz ve studni.
 V této knize, jež velmi sugestivně zachycuje atmosféru doby a je svým způsobem psychologickou studií dětství, vypráví očima malé školačky první životní zážitky, pocity a stavy od dob pohádek, dětských her, školních povinností až po první všetečné otázky, jak se rodí člověk. Kniha úsměvná, napsaná svěžím jazykem. Autorka se vrací kratičkými záblesky paměti do let svého dětství, do let prvních krůčků a vykresluje před námi obraz poklidného rodinného života na sklonku rakousko-uherské monarchie, přervaného vypuknutím 1. svět. války.
Na obálce použito kresby Ludmily Jiřincové

Vytvořil: janajau